خدمات

مشاوره و طراحی محصولات

یکی از مهم ترین اهداف شرکت ما ارائه ی مشاوره مناسب و توجیه فنی مصرف کنندگان در صنایع مختلف می باشد.

بالا بردن سطح دانش فنی مصر ف کنندگان باعث خواهد شد که تصمیم گیری جهت تهیه ی برج خنک کن متناسب با نوع کاربرد مشتریان محترم صورت گیرد.

اولین گام جهت ارائه ی مشاوره، دریافت اطلاعات اولیه شامل میزان آب در گردش، دمای ورودی به برج خنک کن، دمای خروجی مورد نیاز، دمای مرطوب محیط و میزان سختی و یا آلودگی آب و همچنین نوع کاربری برج خنک کن خواهد بود.

برخی از شرایط خاص عبارتند از:

آبهای خورنده، آبهای با سختی و رسوب گذاری بالا، آبهای حاوی چربی و روغن، آبهای حاوی شربت و مواد چسبنده خوراکی، آبهای حاوی جلبک، باکتری و موجودات زنده، محیطهای همراه با گرد و غبار و خاک شیمیایی، معدنی و سایر آلودگیهای معلق در هوا، و بسیاری موارد دیگر...

پس از این مرحله در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، کارشناسان این شرکت جهت تکمیل اطلاعات مورد نیاز طراحی به محل پروژه اعزام خواهند شد تا ضمن بررسی شرایط پروژه نسبت به ارائه مشاوره به مصر فکنندگان محترم اقدام نمایند.

مجموعه اطلاعات دریافتی توسط کارشناسان مجموعه با توجه به شرایط پروژه بوسیله ی جدیدترین نرم افزارهای مربوط به بر جهای خنک کننده و همچنین سایر نرم افزارهای مهندسی مکانیک آنالیز شده و نتایج مربوطه به صورت يک بسته پیشنهاد فنی برج خنک کن و کلیه ی قطعات مربوطه به مشتری ارائه خواهد شد که در صورت نیاز کارشناسان در يک جلسه مشترک با مشتری شرکت خواهند نمود تا به سوألات احتمالی در مورد نحوه طراحی و قطعات مورد استفاده در برج خنک کن پاسخگو باشند.


مهندسی، خدمات و تعمیرات

هرگونه تعمیرات تخصصی از ساختمان ها و مراکز دارای برج خنک کننده و ارائه خدمات پس از فروش برج خنک کننده

شرکت پرتو تهویه علاوه بر ساخت محصولات داخلی با همکاری شرکت های ایتالیایی که از پیشگامان صنعت برج خنک کن در جهان می باشد و به عنوان نماينده ی انحصاري اين شرکت ها در ايران اقدام به طراحي و ساخت برج هاي خنک کن بتني در صنعت کشور نموده که از آن جمله می توان به طراحی و ساخت برج های خنک کنندهی بتنی پلان اکسیژن در کارخانه فولاد مبارکه ی اصفهان اشاره نمود. همچنین تعمیرات و بازسازی انواع کولینگ تاور که توسط کادر مجرب و آزموده این شرکت انجام میگیرد.

شرکت پرتو تهویه مشاور و طراح شما در ارائه مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین روش اجرای پروژه های برج های خنک کننده پیش روی شما خواهد گذاشت. به منظور ارائه خدمات پس از فروش و نصب و راه اندازی محصولات این شرکت، ۴ تیم با تجربه فنی و دوره دیده تحت نظارت مهندسین و تکنیسینهای این شرکت در سراسر ایران اماده ارائه خدمات هستند. سرعت بالای سرویس دهی و دقت عمل گروه سرویس، علتی برای اطمینان خاطر خریداران محصولات این شرکت می باشد.

شرکت پرتو تهویه با نیروی فنی آموزش دیده سعی در ارائه بهترین خدمات پس از فروش در یک شبکه گسترده در سراسر کشور دارد و از ابتدای فعالیت خود در کشور این مهم را برترین هدف خود قرار داده است.سرعت بالای سرویس دهی و دقت عمل گروه سرویس، علتی برای اطمینان خاطر خریداران محصولات این شرکت می باشد. شرکت پرتو تهویه با نیروی فنی آموزش دیده سعی در ارائه بهترین خدمات پس از فروش در یک شبکه گسترده در سراسر کشور دارد و از ابتدای فعالیت خود در کشور این مهم را برترین هدف خود قرار داده است.

شرکت پرتو تهویه در زمینه تعمیرات برج خنک کننده از تجربه بسیار بالایی برخوردار می باشد، و این تجربه در امر تعمیر برج خنک کننده به این دلیل می باشد که افراد متخصص در زمینه تعمیرات کولینگ تاور در این شرکت مشغول به کار هستند که بالغ بر 10 سال در امر تعمیرات برج خنک کننده و تامین قطعات کولینگ تاور دارای فعالیت می باشند. سال ها از کارکردن برج های خنک کننده می گذرد و صاحب برج خنک کننده یا کولینگ تاور یا ناظر نسبت به نگهداری برج خنک کننده یا کولینگ تاور غفلت می ورزد و زمانی می رسد که با تعمیرات اساسی و پر هزینه مواجه می شود.


تامین قطعات برج خنک کننده

مهم ترين نکته طراحي برج خنک کن پکينگ آن براساس کيفيت آب، دمای آب، نوع صنعت و آلودگی محيط اطراف می باشد

پکینگهای برج خنک کن مهمترین قطعه جهت تبادل حرارت بر جهای خنک کننده به حساب می آیند. از مهم ترين نکات طراحي برج خنک کن انتخاب دقيق پکينگ برج خنک کن براساس کيفيت آب، دمای آب، نوع صنعت و آلودگی محيط اطراف صورت مي پذيرد. در آبهای با سختی پایین و بدون آلودگی های محیطی استفاده از پکینگهای Film Fill توصیه می شود. مزیت استفاده از پکینگهای Film Fill در بالا بودن سطح تبادل حرارت و درنتیجه کاهش ابعادی برج خنک کن خواهد بود. در صورت بالا رفتن سختی آب و یا وجود آلاینده ها درون آب مناسب ترین گزینه استفاده از پکینگ Splash Fill می باشد. در پکینگ های Splash با توجه به تبدیل قطرات آب به قطرات ریزتر پس از برخورد به سطوح تبخیر، عملاً ذرات معلّق در آب فرصتی برای نشستن یا چسبیدن به سطوح تبخیر را پیدا نمی کنند.

پکينگ های پيشنهادی اين شرکت متناسب با شرايط پروژه از جنس P.P و يا P.V.C مي باشد. از ديگر خواص اين نوع پکينگها مقاومت حرارتی تا دمای 120 ºC بدون تغيير شکل، مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش خورشيد بدون شکنندگی و پودر شدن، مقاومت در برابر خوردگی، ضخامت 1.5 mm و قابليت شستشو با اسيد مي باشد.

پکينگ های برج خنک کن بر روی ساپورت های فلزی از جنس گالوانيزه و يا پروفيل های فايبرگلاس (پالتروژن )نصب ميگردند.

پکينگ هاي لايه اي ( Film Fills ) مخصوص برج هاي جريان مخالف (Counter Flow)

پکينگهاي قطره اي ( Splash Fills ) مخصوص برج هاي جريان مخالف ( Counter Flow ) و جريان متقاطع( (Cross Flow

پکینگ رندوم اسپلش Random Splash