در برج خنک کننده به دو صورت برای انتقال قدرت به پروانه عمل میشود:

  1. محرک گیر بکسی
  2. محرک تسمه ای

 

ما در این مقاله به محرک گیربکسی می پردازیم:

جهت کاهش دور برج خنک کننده و انتقال آن به فن برج خنک کننده از گیربکس برج خنک کننده استفاده می شود.گیربکس کاهنده دور برج خنک کننده می باشد.

در بیشتر مواقع برج های خنک کننده پروانه های قطور و الکتروموتور هایی با توان بالا دارند که باعث لرزش فراوان و تولید سر و صدای بسیاری می شوند و به همین دلیل هزینه نگهداری زیادی را تحمیل می کنند از بزرگترین مزیت گيربکس نسبت به سيستم تسمه و پولی مي توان به گشتاور بالاتر، راندمان بيشتر، صدا و لرزش کمتر، عمر بيشتر، تعميرات و نگهداری کمتر اشاره کرد.

 

 

دلیل استفاده از گیربکس

برج های خنک کن که در ابعاد بزرگ برای مصارف صنعتی در کارخانجات بزرگ ساخته می شوند دارای ظرفیت حرارتی زیادی هستند و نیاز دارند که به پروانه و الکتروموتور های بزرگ مجهز شوند و فقط با تکنولوژی گیربکس امکان کنترل گشتاور الکتروموتور و کاهش دور برج خنک کننده و انتقال آن به فن در سرعت مناسب وجود خواهد داشت.گیربکس با کاهش دور منجر به تقویت گشتاور شده که سبب انتخاب الکتروموتور با قدرت منطقی خواهد بود و هزینه های سیستم را بهینه خواهد کرد.

 

عمر گیربکس

نگهداری مناسب تاثیر بسیاری در طول عمر گیربکس برج خنک کننده دارد ,تعمیرات به موقع,روغن کاری طبق دستورالعمل و همچنین کیفیت چرخ دنده ها و یاتاقان های کارخانه و شرکت تولید کننده از عواملی است که عمر گیربکس را افزایش می دهند و هزینه ها را بهینه می کنند.

 

گیربکس برج خنک کن

عواملی که در انتخاب گیربکس برج خنک کننده باید در نظر داشت:

  • قابلیت عملکرد گیر بکس در شرایط دمایی خاص
  • قابلیت عملکرد گیربکس برج خنک کننده در رطوبت ۱۰۰%
  • قابلیت استهلاک نیروهای اعمال شده از سوی فن برج خنک کننده
  • قابلیت مقاومت در شرایط شیمیایی

 

گیربکس برج خنک کن

 

قیمت کاهنده دور برج خنک کننده و کاهش دور برج خنک کننده شرکت پرتو تهویه ۰۹۱۲۲۲۶۹۳۰۲